CIE:n julkaisu ilmaiseksi seuran jäsenille

Suomen Valoteknillinen Seura toimii kansainvälisen valaistuskomission CIE:n kansallisena komiteana eli edustaa Suomea järjestössä. CIE haluaa tukea kansallisia komiteoita ja tarjoaa rajatun ajan jäsenistön käyttöön ilmaiseksi julkaisun CIE 234:2019 A Guide to Urban Lighting Masterplanning. Julkaisu on tarkoitettu tueksi niille päättäjille, jotka ovat velvollisia käynnistämään, edistämään ja hallitsemaan kaupunkinsa yöllistä kaupunkikuvaa ja jotka tarvitsevat yleissuunnitelman, joka antaa vankan pohjan pitkän aikavälin valaistuskehitykselle.

Suomen Valoteknillisen Seuran jäsenet (henkilö- ja opiskelijajäsenet sekä yritys- ja yhteisöjäsenten palveluksessa olevat) saavat julkaisun pyytämällä sitä sähköpostitse osoitteesta heikki.harkonen(at)valosto.com. Julkaisu on saatavissa 21.2.2023 asti.

Muut kuin seuran jäsenet: CIE Webshop