Ekskursio: Länsimetron uudet asemat

Kivenlahden asemalaituri. Kuva: Länsimetro

Aika: Torstai 9.2.2023 klo 15-17
Paikka: Tilaisuus alkaa Ison Omenan metroaseman laituritasolta, jossa on kokoontuminen klo 15

Suomen Valoteknillinen Seura järjestää ekskursion, jolla tutustaan Länsimetron uusiin asemiin ja niiden valaistukseen. Ekskursiolla oppaana on Länsimetron arkkitehtuurin pääsuunnittelija Hannu Mikola Arkkitehtitoimisto CJN Oy:stä. Mukana on mahdollisesti myös hankkeen valaistuksen suunnitteluun ja toteutukseen osallistuneita henkilöitä.

Ekskursiolla tutustutaan metroasemiin

  • Finnoo
  • Kaitaa
  • Soukka
  • Espoonlahti
  • Kivenlahti

Tilaisuuden arvioitu kestoaika on noin 2 tuntia.

Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille sekä seuran yritys– ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville henkilöille. Tervetulleita ovat myös seuran jäsenyyttä hakevat uudet jäsenet.

Tilaisuus on maksuton, mutta osallistujilla on oltava voimassa oleva HSL-matkalippu (suosituksena ABC-vuorokausilippu, hinta 11 €). Jaossa on myös seuran uusia heijastimia.

Tervetuloa!

Ilmoittautumiset: https://www.lyyti.in/Ekskursio_Lansimetron_uudet_asemat