Ekskursio Hämpin Parkkiin Tampereella

Suomen Valoteknillisen Seuran Tampereen toimintaryhmä järjestää ekskursion Hämpin Parkkiin Tampereella. Osallistujille tarjoutuu mahdollisuus tutustua vastikään avatun parkkiluolan valaistukseen ja sen toteutukseen hankkeessa mukana olleiden tahojen esittelemänä.

Aika: Torstai 21.3.2013 klo 17.00 alkaen
Lähtöpaikka: Hotelli Cumulus Rautatienkatu Tampere; Rautatienkatu 21, Tampere

Aikataulu:
17.00 Kokoontuminen Hotelli Cumuluksen aulassa
17.15 Tutustuminen Hotelli Cumuluksen valaistukseen: Täysin ledeillä toteutettu valaistusratkaisu, jossa on erityisesti kiinnitetty huomiota ympäristöystävällisyyteen.
18.00 Ekskursio P-Hämpin parkkiluolaan

Ekskursion vetäjänä toimii kiinteistöpäällikkö Pasi Nevalainen, Finnpark Oy. Mukana on myös laitetoimittajien edustajia esittelemässä teknisiä ratkaisuja.
Lisätietoa P-Hämpistä: http://www.finnpark.fi/parkisto/kohde-esittely/

Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille sekä seuran yritys- ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville henkilöille. Tervetulleita ovat myös seuran jäsenyyttä hakevat uudet jäsenet. Tilaisuus on maksuton.

Ilmoittautumiset verkossa täällä.