PLDC 2017 Pariisissa 1.-4.11.2017

Järjestyksessään kuudes kahden vuoden välein tapahtuva Professional Lighting Design Convention PLDC järjestetään Pariisissa 1.-4.11.2017. Tapahtumapaikaksi on vahvistunut Pariisin keskustassa sijaitseva Palais des Congrès  – moderni tapahtumakeskus, joka ilmoittaa olevansa Euroopan suurin!

Uusitulla konseptilla toteutettavassa tapahtumassa on luvassa korkeatasoisia luentoja valaistussuunnittelun eri osa-alueilta sekä esityksiä valaistushankkeista ympäri maailmaa. Osallistujiksi odotetaan ennätysmäistä yli 1700 osallistujan kansainvälistä joukkoa, joista valtaosa on valaistussuunnittelijoita.

Suomen Valoteknillinen Seura on PLDC 2017 Official Partner Association, joten seuran jäsenet voivat rekisteröityä tapahtumaan muita edullisemmin hinnoin. Seuran Valaistussuunnittelijoiden toimintaryhmä järjestää tapahtumaan oman ryhmämatkan aiempien kertojen tapaan.

Konferenssin Call for Papers julkistetaan 1.9.2016.

Lisätietoja tapahtumasta:
www.pld-c.com
Lehdistötiedote 16.6.2016 (pdf)
Warm-up -tapahtumat