Ekskursio Sibelius-Akatemiaan

Aika: ma 27.4.2015 klo 16-18
Paikka: Sibelius-Akatemia, Nervanderinkatu 13, Helsinki

Tervetuloa Suomen Valoteknillisen Seuran ekskursiolle tutustumaan kiinteistöön osoitteessa Nervanderinkatu 13, Helsinki. Alkujaan rakennus valmistui Helsingin Suomalaisen Yhteiskoulun (SYK) käyttöön vuonna 1937. Kiinteistö oli viimeksi Museoviraston käytössä 1972–2013. Hiljattain peruskorjatuissa tiloissa toimii nykyisin Sibelius-Akatemia.

Osallistujille tarjoutuu mahdollisuus tutustua peruskorjattuun kiinteistöön ja sen valaistukseen mukana olleiden tahojen esittelemänä. Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille sekä seuran yritys– ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville henkilöille. Tervetulleita ovat myös seuran jäsenyyttä hakevat uudet jäsenet.

Tilaisuus on maksuton, ja mukaan mahtuu 45 henkeä. Ilmoittaudu 23.4.2015 kello 12.00 mennessä osoitteessa www.lyyti.in/ekskursiosibeliusakatemia

Kutsu ja ohjelma (pdf)