Verkkosivusto valosto.com uudistui

Suomen Valoteknillisen Seuran verkkosivusto www.valosto.com uudistui 19.11.2018. Uudistuneen sivuston ilme on aiempaa raikkaampi, ja sivuston rakennetta on selkeytetty, jotta tieto löytyy helposti. Samoin verkkosivujen käyttö onnistuu nyt aiempaa paremmin kaikilla laitteilla. Varsinkin sujuvaan käyttöön mobiililaitteilla on panostettu.

Verkkosivujen tietoa on nyt myös mahdollista jakaa helposti sosiaalisen median kanavissa (Facebook, Twitter, LinkedIn, sähköposti). Näin verkkosivujen tieto leviää jatkossa aiempaa laajemmin.

Tapahtumakalenterista löytyy edelleen kattavasti valaistukseen liittyvät tapahtumat niin Suomesta kuin ulkomailtakin. Suomen Valoteknillisen Seuran valaistuskoulutus on koottuna omaan Valoakatemia-osaan.

Seuran julkaisema VALO-lehti on edelleen luettavissa vapaasti ja maksutta näköislehtenä verkossa https://valosto.com/valo-lehti/

Verkkosivujen videon ”Hyvän valaistuksen puolesta” voi katsoa tästä!