Ekskursio: Kirkkonummen kirjastotalo Fyyri

Kuva: Tuomas Uusheimo

Aika: Ti 26.4.2022 klo 16 alkaen
Paikka: Kirjastotalo Fyyri, Kirkkotori 1, Kirkkonummi

Suomen Valoteknillisen Seuran ekskursiolla tutustutaan Kirkkonummen pääkirjasto Fyyriin ja sen valaistukseen oppaiden johdolla. Kohde palkittiin Vuoden valaistuskohde 2021 -kilpailun sisävalaistussarjan voittajana.

Kohdetta esitteleviä aineistoja:

VALO 2/2020 -lehti, Kirjastotalo Fyyri loistaa tiedon valoa

YouTube-videot haulla ”Fyyri”, esim.
Inside “Fyyri” Kirkkonummi Library designed by JKMM Architects in Finland

Kirkkonummen kirjastotalo Fyyrin taide, kesä 2020

Kirkkonummen pääkirjasto Fyyri

Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille sekä seuran yritys– ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville henkilöille. Tervetulleita ovat myös seuran jäsenyyttä hakevat uudet jäsenet. Tilaisuus on maksuton.

Ilmoittautumiset: https://www.lyyti.in/ekskursiofyyriin

Tervetuloa!