Ekskursio: Scandic Helsinki Hub

Kuva: PES-Arkkitehdit Oy

Aika: Ma 24.4.2023 klo 16-17.30
Paikka: Scandic Helsinki Hub, Annankatu 18, Helsinki

Suomen Valoteknillisen Seuran ekskursiolla tutustutaan syyskuussa 2022 avattuun Scandic Helsinki Hubiin ja sen valaistukseen. Kyseessä on urbaani, moderni hotelli upeassa 1920-luvun kirjapainorakennuksessa Vanhan kirkkopuiston laidalla Helsingin keskustassa. Oppaina paikalla on kohteen suunnitteluun ja toteutukseen osallistuneita henkilöitä.

Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille sekä seuran yritys– ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville henkilöille. Tervetulleita ovat myös seuran jäsenyyttä hakevat uudet jäsenet. Kahvitarjoilu. Tilaisuus on maksuton.

Ilmoittautumiset: Lyyti

Kohdetta esitteleviä aineistoja:
Scandic
Rantapallo.fi
Prointerior

Tervetuloa!