Ekskursio OP Vallilaan

Aika: Maanantai 30.11.2015 klo 15.30 alkaen
Paikka: OP Vallila, Teollisuuskatu 1, Helsinki

Suomen Valoteknillinen Seura järjestää ekskursion OP Vallilan uuteen toimistokiinteistöön. Ekskursio on tarkoitettu Suomen Valoteknillisen Seuran henkilö- ja opiskelijajäsenille, seuran yritys– ja yhteisöjäsenten palveluksessa oleville sekä seuran jäsenyyttä hakeville.

Ilmoittautumiset pe 27.11.2015 mennessä osoitteessa
www.lyyti.in/ekskursioopvallilaan

Tilaisuus on maksuton, ja mukaan mahtuu 30 henkeä. Mikäli saavut OP Vallilaan omalla autolla, huomioithan, että pysäköintimahdollisuuksia on Teollisuuskatu 1:n ympäristössä hyvin rajoitetusti. Suosittelemme saapumista julkisilla kulkuvälineillä; Sörnäisten metroasemalta OP Vallilaan on n. 600 metriä ja useat eri bussilinjat pysähtyvät niin ikään Sörnäisissä. Pasilan asemalta Teollisuuskadun lähettyville kulkevat bussilinja 58 ja raitiovaunut 9 ja 7A. Myös raitiovaunut 6 ja 8 kulkevat läheltä OP Vallilaa.

Katso myös Flash Mob Sata salamaa – OP