PLDC 2015 Roomassa – Suomen Valoteknillisen Seuran ryhmämatka

Järjestyksessään viides Professional Lighting Design Convention järjestetään Roomassa 28.-31.10.2015. Aiempaan tapaan luvassa on korkealaatuisia luentoja valaistussuunnittelun eri osa-alueilta sekä esityksiä valaistushankkeista ympäri maailmaa. Vuoden 2013 tapahtuman yli 1500 rekisteröityneen osallistujan määrän odotetaan ylittyvän. Suomen Valoteknillinen Seura on PLDC 2015 Partner Association, joten seuran jäsenet voivat rekisteröityä tapahtumaan muita edullisemmin hinnoin. Seuran Valaistussuunnittelijoiden toimintaryhmä järjestää tapahtumaan oman ryhmämatkan, jolle kaikki seuran jäsenet ovat tervetulleita.

Lisätietoja konferenssista:
www.pld-c.com
www.countdown-blog.pld-c.com

Lisätietoja ja ilmoittautumiset SVS:n Valaistussuunnittelijoiden toimintaryhmän ryhmämatkalle